Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
17.10.2017

Dnia 17 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem pod hasłem „Zatrzymać ubóstwo” i z tej okazji Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „BARKA”, ATD Czwarty Świat oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Strzelcach Opolskich zorganizował jego uroczyste obchody.
Uroczystość odbyła się o godz.15.00 w sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury gdzie mi.n. zaprezentowano prelekcję nt. „Zatrzymać ubóstwo” którą poprowadzili Pani Maria Klimowicz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej i Pan Antoni Tercha Wiceprzewodniczący Zarządu SPW „BARKA”. Zebrani uzyskali informację jak statystycznie kształtuje się w naszej gminie problem ubóstwa, nie zabrakło również informacji, w jaki sposób strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga potrzebującym i na jakie wsparcie mogą liczyć najubożsi w naszej gminie. Prelekcja wzbogacona była o liczne zdjęcia z działalności pomocy społecznej. Ponadto przedstawiciel Stowarzyszenia „Barka” przedstawił ofertę pomocy osobom bezdomnym. Z okazji Światowego Dnia Żywności przedstawiciel Banku Żywności z Opola – Edward Ambicki wygłosił prelekcję na temat” Niemarnowania żywności” Następnym punktem programu był spektakl Teatru Po drugiej stronie – Audycja ”, przedstawienie zapowiedział opiekun grupy P. Jolanta Dec.

Spotkanie uświetnił występ zespołu P. Olivii Turek- skrzypaczki laureatki Strzeleckich Wiosennych Interpretacji ” oraz zespołu „Ogniste Gwiazdeczki „ z Grodziska. Muzyka poruszyła zgromadzonych gości, udowodniła, że każdy bez względu na to, co przeżył i gdzie obecnie się znajduje w swoim życiu, powinien pielęgnować swoje pasje i zainteresowania.

W holu Ośrodka Kultury przedstawiono prace w wykonaniu uczestników Klubu Seniora oraz zorganizowano poczęstunek. Następnie większość uczestników udała się na uroczystą Mszę św. w intencji ubogich bezdomnych i uzależnionych, która odbyła się w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia. „Bez waszego wsparcia nie udałoby się zorganizować tego spotkania, jednakże doskonale wiemy, że nasza współpraca funkcjonuje od wielu lat i liczymy na dalszą”.


powrót

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Adrian Kastura (2017-10-20 11:36:44)
Informację zmodyfikował(a): Adrian Kastura (2017-10-20 11:36:49)