Aktualności

Logo BIP
Biuletyn informacji publicznej

Wyszukiwarka

Przejdź do: strona główna
Przejdź do: mapa serwisu
Przejdź do: Kontakt
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu


Menu główne


pojemniki do segregacji śmieci - powiększ

Wsparcie rodzin wielodzietnych oraz osób niepełnosprawnych w ponoszeniu kosztów związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi

5 stycznia 2023
Szanowni Państwo, Wojewoda Opolski w wyniku rozstrzygnięcia nadzorczego z dnia 22 grudnia 2022 r., unieważnił uchwały Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich, w sprawie gminnych programów osłonowych: - Wsparcie rodzin wielodzietnych w ponoszeniu kosztów związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi; - Wsparcie osób niepełnosprawnych wymagających stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku z ograniczoną możliwością ich samodzielnej egzystencji i niezdolnych do pracy, w ponoszeniu kosztów związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Skutkiem decyzji Wojewody, jest brak możliwości realizacji tych programów w 2023 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które korzystały z wsparcia w ponoszeniu kosztów za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uprzejmie informujemy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich można składać wnioski o specjalny zasiłek celowy na pomoc w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Specjalny zasiłek celowy jest świadczeniem wynikającym z ustawy o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2268 ze zm.) wobec tego będzie mógł być przyznany po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego.

 

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Adrian Kastura (2023-01-05 14:07:44)
Informację zmodyfikował(a): Adrian Kastura (2023-02-24 10:31:34)
Liczba odwiedzin: 586

Stopka

Zamknij